PARAFIA: Procesje Eucharystyczne w Uroczystość Bożego Ciała- 30 maja 2024 r.W dniu 30 maja 2024 roku, jak co roku, odbyły się uroczyste procesje Bożego Ciała w Nakle i Lesznie. Procesja ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego, a jej celem jest publiczne wyznanie wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Nakle o godz. 8:00, podczas której dzieci przeżywały swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Następnie procesja wyruszyła do czterech ołtarzy, które w tym roku zostały przygotowane wokół bloków na osiedlu.

Dla dzieci z Leszna był to również dzień, w którym mogły dziękować za dar Eucharystii oraz za rok pełnego uczestnictwa w sakramentach. Mszy Świętej o godz. 10:00 przewodniczył ksiądz proboszcz Leszek Wałczyk, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Do licznie zgromadzonych parafian mówił o szacunku dla chleba, w którym z wielkiej Miłości ukrył się Pan Bóg.

Procesje zakończyły się w kościele odśpiewaniem hymnu "Ciebie Boga wysławiamy". Wydarzenie to przypomina o wartości Eucharystii w życiu każdego wierzącego i stanowi ważny element tradycji katolickiej, który pielęgnowany jest z pokolenia na pokolenie.

Organizacja procesji wymagała zaangażowania wielu osób, którym należą się słowa uznania i podziękowania. Dzięki ich pracy i oddaniu, uroczystość ta mogła odbyć się w sposób godny i uroczysty, przyczyniając się do umocnienia wiary i jedności w naszej wspólnocie parafialnej.

Opracowanie: Michał Binko


Galeria zdjęć


Galeria otwiera się w Albumach Google.
Link bezpośredni: https://photos.app.goo.gl/aS87uf8RzWsB7kTm6
Nowsza Starsza