14 maja 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 28.05.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok A
28 maja 2023 roku

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msza święta w Lesznie o godz. 9.00, w Nakle o 11.00.
 2. We wtorek Msza święta w Nakle o 7.30.
 3. W środę zakończenie nabożeństw majowych, od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 4. W czwartek Dzień dziecka, polecamy je w modlitwie, by wzrastały w zdrowiu i Bożym błogosławieństwie. Także w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od 8.00 odwiedzę chorych. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Zmian tajemnic różańcowych w Lesznie w Pierwszy piątek miesiąca.
 6. Procesja Bożego Ciała w Lesznie trasa jak w ubiegłym roku. W Nakle też pójdziemy w procesji ulicami miejscowości. Szczegóły podam w następną niedzielę.
 7. Remont i konserwacja dzwonów. I etap prac został zakończony. Można zobaczyć efekt prac jednego z dzwonów po piaskowaniu.  Galeria zdjęć- postęp prac
 8. Dziękuję za ofiary na remont dzwonów i potrzeby kościoła: Halina i Józef Madyccy, Michał Sawka, Józef Hanasko, Barbara i Norbert Suchanek.
 9. Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie podczas odpustu w Nakle, zarówno Służbie Liturgicznej, za wystrój kościoła, Panom Kościelnym, Organiście i Paniom ze Stowarzyszenia za przygotowany posiłek oraz za dofinansowanie.
 10. W związku z nasileniem się telefonicznych oszustw, w których przestępcy próbują wyłudzić pieniądze, Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności przez osoby starsze i mieszkańców wioski.
 11. Zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę- więcej informacji na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej: www.pielgrzymka.przemyska.pl

Msze Święte w Lesznie

Poniedziałek  9.00 
1/+ Julian Zimoń – od syna Wojciecha z rodz.

Środa 18.00 
1/+Julian Zimoń – od córki Danuty z rodz.
2/+Julian Zimoń – od córki Teresy z rodz.

Piątek 18.00 
1/O Boże błog. dla całej rodz. Wiktorii Głuszko
2/+Stanisława i Wojciech Hrynio

Niedziela 
7.30 1/+Anastazja Sokołanko
11.30 1/ za parafian


Msze Święte w Nakle

Poniedziałek 11.00 
1/+ Maria Ziobro – od wnuczki Dominiki z mężem

Wtorek 7.30 
1/+Maria, Franciszek, Zbigniew Kurpiel i zm. ich rodziców
2/+Maria Ziobro – od swatowej Janiny z rodz.

Czwartek 18.00 
1/+Maria Ziobro – od s. Rafała z żoną
2/+Maria Ziobro – od s. Wacława zz rodz.

Sobota 7.30 
1/ +Anna Jagiełło
2/+Maria Ziobro – od Eweliny Iwaszek i Mariusza Majki

Niedziela 9.30 
1/+Katarzyna Chudzio
2/ O Boże błog. opiekę MB Niepokalanej dla ks. Tomasza Maziarza /17 r. święceń/ od parafian z AngliiWhatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz szukane słowa, a następnie wciśnij ENter