LESZNO: Pierwsza Komunia Święta przy Sercu Pana Jezusa- 12 maja 2024 r.

W niedzielę 12 maja 2024 r., podczas Mszy Świętej sprawowanej w Kościele Parafialnym w Lesznie, dziesięcioro dzieci z naszej wspólnoty po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii przyjmując Pana Jezusa do swego serca w Komunii Świętej.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz proboszcz Leszek Wałczyk, który na początku liturgii powitał dzieci, które poprosiły o błogosławieństwo swoich Rodziców. Pokropienie wodą święconą przypomniało wszystkim tajemnicę chrztu świętego.

Ksiądz Leszek, uchwycił wyjątkowość tego dnia i tej uroczystości, którą dzieci mogły przeżywać przy Peregrynującym w naszej Parafii Obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kazaniu dialogowanym, wyjaśnił im tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa: Nasze oczy mamy zwrócić ku górze, ku niebu. To jest cel naszego pielgrzymowania przez ziemię – mówił.

W sposób obrazowy przy pomocy rekwizytów tłumaczył co jest nam potrzebne w tym wędrowaniu:
Buty- to nasze człowieczeństwo,
Kurtka- to modlitwa w życiu,
Lina- to różaniec,
Latarka- to Światło, to Jezus zaproszony do wspólnego wędrowania,
Chleb i woda- to Eucharystia,
Mapa- to Boże przykazania, drogowskazy,
Notatnik- to częsty rachunek sumienia.

Po liturgii, śpiewając piosenkę, dzieci złożyły podziękowania rodzicom, księżom i nauczycielom, a także otrzymały pamiątkowe obrazki, które zostały uprzednio poświęcone.

Drogie dzieci, jako wspólnota parafialna, która cieszy się z Waszej uroczystości, życzymy Wam, abyście zawsze trwały przy Chrystusie, którego przyjęliście dziś do waszych serc.

opracowanie: Michał Binko


Galeria zdjęć


Zobacz pozostałe galerie zdjęć z Peregrynacji Obrazu NSPJ:
» NAKŁO: Odpustowa Msza Święta przy Sercu Pana Jezusa- 12 maja 2024 r.
» LESZNO: Pożegnanie obrazu i przewiezienie do Nakła- 12 maja 2024 r.
» LESZNO: Nawiedzenie obrazu NSPJ- 11 maja 2024 r.
» LESZNO: Pierwsza Komunia Święta przy Sercu Pana Jezusa- 12 maja 2024 r.
Nowsza Starsza