PARAFIA: Peregrynacja obrazu Matki Bożej Łaskawej w Nakle i Lesznie- 26-27 lutego 2022 r.

W sobotnie popołudnie 26 lutego 2022 r. rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację pielgrzymującego granicą wschodnią naszego kraju wizerunku Matki Bożej Łaskawej- patronki Warszawy i Strażniczki Granicy Polskiej.

Uroczystości nawiedzenia wizerunku Matki Bożej rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowaną w kościele dojazdowym w Nakle, gdzie przywieziony został obraz z Parafii w Stubnie. Mszy świętej przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Tomasz Hryniak, który przybliżył nam historię Bożych ingerencji za przyczyną cudownego wizerunku.

Jak niegdyś Król Jan Kazimierz w czasie potopu szwedzkiego we Lwowskiej Katedrze, przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej zawierzał sprawy naszej ojczyzny, tak samo dziś my zgromadzeni w naszym kościele zwróciliśmy się ku Królowej Korony Polskiej o Jej pomoc i miłosierdzie w czasach współczesnych. Wyśpiewując hymn uwielbienia Maryi- „Magnificat” nie zapomnieliśmy o intencji pokoju na świecie oraz ustania wojny na Ukrainie.

Po liturgii ksiądz proboszcz odmówił okolicznościowe modlitwy oraz uczynił akt zawierzenia Parafii opiece Matki Bożej, a zgromadzeni w świątyni wierni wznosili modlitwę przesuwając koraliki różańca i rozważając tajemnice radosne.

Drugi dzień peregrynacji cudownego wizerunku związany jest z Kościołem Parafialnym w Lesznie gdzie gromadziliśmy się już od wczesnych godzin rannych rozważając tajemnice różańcowe. Matkę Bożą uczciliśmy także śpiewem godzinek oraz możliwością całodniowego nawiedzenia kościoła.

Także po południu zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby uczcić i pożegnać Najświętszą Maryję Pannę. Otaczając modlitwą różańcową i Koronką ku czci Bożego Miłosierdzia sprawy Kościoła i Świata, oraz ustania działań wojennych na Ukrainie pożegnaliśmy peregrynujący wizerunek przekazując go delegacji z Torek.

Królowo Pokoju- módl się za nami!

Matko Boża Łaskawa dziękujemy Ci za dar Nawiedzenia Twojego Cudownego Obrazu. Królowo Korony Polskiej i Strażniczko Granicy miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały! Miej w opiece naszą parafię, naszych duszpasterzy a także nasze rodziny. Bądź wzorem zaufania Bogu dla naszych dzieci dzieci i młodzieży. Niech przez Twoje Święte Nawiedzenie dokona się w naszych sercach dzieło Chrystusowego Pokoju.

W trudnych chwilach wojny i niepokoju zza wschodnią granicą naszego kraju, polecamy ci sprawę pokoju na Ukrainie i całym świecie. Racz być Królową Miłosierdzia dla poległych i zabitych w wyniku działań wojennych.

Za wszystkie Łaski wyświadczone przez Twoje przemożne orędownictwo i Nawiedzenie Twojego Cudownego wizerunku, bądź uwielbiona o Bogarodzico Dziewico!


Parafianie z Nakła i Leszna
wraz z duszpasterzami


Galeria zdjęć

Zobacz całą galerię zdjęć (Albumy Google)
Nowsza Starsza