15 czerwca 2022

Wizytacja kanoniczna abpa Adama Szala [Galeria Zdjęć]

W piątek 13 maja 2022 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej wizytację kanoniczną Metropolity Przemyskiego, Arcybiskupa Adama Szala.

Wizytacja kanoniczna to czas ojcowskiej wizyty pasterza wśród powierzonego sobie ludu. Wizyta księdza arcybiskupa wśród nas, rozpoczęła się od wizyty w Szkole Podstawowej w Lesznie. Cały dzień wypełniony był spotkaniami z rodzinami naszej parafii, spotkaniami z chorymi parafianami pozostającymi w domach oraz sprawami organizacyjno-kancelaryjnymi. Ważnym momentem wizytacji była modlitwa za tych wszystkich, którzy oczekują na zmartwychwstania spoczywając na Cmentarzach w Lesznie, Nakle oraz Starzawie.

Wpatrując się w Matkę Bożą Fatimską, z racji jej wspomnienia wypadającego w dniu wizytacji, w Kościele w Nakle rozważaliśmy tajemnice różańcowe. Patrząc na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa oczyma Maryi, przeżywaliśmy je tak, jak Ona w swym matczynym sercu je przeżywała. Zwieńczeniem całodniowych spotkań była Uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem księdza arcybiskupa w kościele parafialnym w Lesznie.

Opracowanie i zdjęcia: Michał BinkoWhatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz szukane słowa, a następnie wciśnij ENter