LESZNO: Czuwanie adwentowe w duchu Taize- 12 grudnia 2022 r.

 Artykuł i galeria zdjęć pochodzą ze strony Radia Fara:  https://archiwalna.przemyska.pl/2022/12/15/leszno-czuwanie-adwentowe-w-duchu-taize/

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 r., w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lesznie odbyło się spotkanie modlitewne w duchu Taize. Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal.

Ten wieczór był również okazją do wspomnienia śp. ks. prał. Tadeusza Białego, któremu bardzo bliska była ta duchowość i formacja młodzieży archidiecezji przemyskiej.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia roratnia ku czci Matki Bożej, której przewodniczył metropolita przemyski, a okolicznościową homilię wygłosił ks. prał. Zbigniew Suchy, redaktor odpowiedzialny za Tygodnik Katolicki „Niedziela przemyska”.

Po Mszy świętej rozpoczęło się wspólnotowe nabożeństwo w duchu czuwań Taize, któremu również przewodniczył abp Adam Szal. Natomiast śpiewał animowała grupa Emaus, której wieloletnim duszpasterzem był śp. ks. prał. Tadeusz Biały. Metropolita przemyski w czasie modlitwy wygłosił krótkie rozważanie.Radiowy skrót ze spotkanie modlitewnego w duchu Taize, które odbyło się w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lesznie można było usłyszeć na antenie Radia FARA w czwartek, 15 grudnia 2022 r., w programie „W rytmie wydarzeń„.


Galeria zdjęć

Nowsza Starsza