LESZNO: Dziękczynienie za posługę Księdza Proboszcza Jana Bawoła- 4 lipca 2021 r.

    W niedzielę 4 lipca 2021 r. o godz. 12.00, podczas Uroczystej Mszy Świętej, wraz z księdzem proboszczem Janem Bawołem, dziękowaliśmy Panu Bogu  za 44 lata kapłaństwa i 35 lat jego pracy duszpasterskiej w Parafii Leszno. Uroczystość ta zgromadziła na placu przed zabytkową świątynią w Lesznie  rodzinę księdza proboszcza, gości wśród których znaleźli się kapłani pracujący w naszej parafii, władze samorządowe, oraz wielu parafian. Mszy świętej przewodniczył ksiądz proboszcz, a homilię wygłosił ks. Marcin Kapłon. 
Nawiązując do czytań mszalnych kaznodzieja podkreślił, że służba proboszcza, była nieustannym czuwaniem na posterunku, jakim była plebania, a życie- wypełnione szczerą i piękną modlitwą owocowało plonami pracy duszpasterskiej.
Wielkie dziękczynienie, które w tym dniu przeżywał ksiądz proboszcz zakończyło się jego bardzo osobistym pożegnaniem i podziękowaniem, które skierował ku wszystkim obecnym. 
W imieniu parafian ze wszystkich miejscowości, wraz z kwiatami słowa uznania i wdzięczności za 35 lat posługi kapłańskiej złożyli przedstawiciele Rady Parafialnej. Swoje podziękowania za współpracę przekazali też obecni na uroczystości Wójtowie Gminy Medyka i Stubno. W nadesłanym liście pracujący w Anglii ksiądz rodak Tomasz Maziarz podziękował proboszczowi za piękny przykład wiary oraz cichą i ofiarną służbę w winnicy pańskiej jaką była Parafia Leszno.

Opracowanie: Michał Binko
fot: B. Golik, GCK Medyka

Galeria zdjęć

Zobacz całą galerię zdjęć (Albumy Google)
Nowsza Starsza