LESZNO: Lipcowe spotkanie z Matką Bożą Fatimską- 6 lipca 2024 r.W pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca 2024 roku, w naszej parafii odbyło się kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Czas wakacyjnego odpoczynku, który obecnie przeżywamy, jest szczególnym momentem spotkania z Matką Bożą na pielgrzymich szlakach do najpiękniejszych polskich sanktuariów, ale także wiejskich, przydrożnych kapliczek.

Po Mszy Świętej sprawowanej w Kościele Parafialnym w Lesznie, rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, któremu przewodniczył ksiądz proboszcz Leszek Wałczyk. Wspólnie rozważaliśmy tajemnice radosne różańca świętego, włączając się w modlitwę i śpiew maryjnych pieśni.

Procesja fatimska jest niezwykłą formą duchowej pielgrzymki, związanej z kultem Matki Bożej Fatimskiej, która w 1917 roku wzywała cały świat do nawrócenia i przemiany życia. Nasze piękne i krótkie pielgrzymowanie do Kapliczki Matki Bożej Fatimskiej na obrzeżach Leszna wpisało się w pielgrzymkowe wędrowanie pątników z Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę, a także trwającą Diecezjalną Sztafetę Różańcową.

Opracowanie: Michał Binko
Zdjęcia: Janusz KolasaGaleria zdjęć


Galeria otwiera się w Albumach Google.
Link bezpośredni: https://photos.app.goo.gl/49qXKQox3tZWkaoV8
Nowsza Starsza