PARAFIA: Procesje Bożego Ciała- 8 czerwca 2023 r.

Jak co roku, w Uroczystość Bożego Ciała przeszliśmy ulicami naszych wiosek wraz z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjne procesje prowadziły nas do czterech ołtarzy, przy których słuchaliśmy okolicznościowych tekstów Ewangelii oraz modliliśmy się za Kościół, naszą Parafię oraz o dobre urodzaje.

Modlitewne zgromadzenie liturgiczne oraz przygotowanie do Uroczystości, objęło rodziny przygotowujące ołtarze, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących dzwonkami, młodzież i dorosłych niosących chorągwie, figury i baldachim. Także my wszyscy, którzy pomimo deszczu jak w Nakle, lub z pięknym słońcem w Lesznie, razem ze słowami pieśni eucharystycznych szliśmy za Panem Jezusem.

Niech nasze dzisiejsze świętowanie oraz wspominanie uroczystości będzie wpisane w trzy aspekty: po pierwsze, pamiętajmy, żeby codziennie przystępować do Stołu Eucharystycznego. Tego pokarmu nie zgromadzimy na zapas, a Bóg- jako dobry opiekun codziennie nam Siebie ofiaruje na ołtarzu. Po drugie, musimy mieć na uwadze, że dopiero przez posługę Kościoła dostępujemy możliwości przyjmowania Ciała i Krwi Pańskiego. Na koniec zachętą do przeżywania tradycyjnej oktawy i codziennej relacji eucharystycznej niech będą słowa Pana Jezusa: „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata” (J 6, 51)

Opracowanie: Michał Binko

Galeria zdjęć

Zobacz całą galerię zdjęć (www.parafia.niepokalanaleszno.pl)
Nowsza Starsza