8 czerwca 2023

Boże Ciało 2023 [Galeria Zdjęć]

Jak co roku, w Uroczystość Bożego Ciała przeszliśmy ulicami naszych wiosek wraz z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjne procesje prowadziły nas do czterech ołtarzy, przy których słuchaliśmy okolicznościowych tekstów Ewangelii oraz modliliśmy się za Kościół, naszą Parafię oraz o dobre urodzaje.

Modlitewne zgromadzenie liturgiczne oraz przygotowanie do Uroczystości, objęło rodziny przygotowujące ołtarze, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących dzwonkami, młodzież i dorosłych niosących chorągwie, figury i baldachim. Także my wszyscy, którzy pomimo deszczu jak w Nakle, lub z pięknym słońcem, razem ze słowami pieśni eucharystycznych szliśmy za Panem Jezusem.

Niech nasze dzisiejsze świętowanie oraz wspominanie uroczystości będzie wpisane w trzy aspekty: po pierwsze, pamiętajmy, żeby codziennie przystępować do Stołu Eucharystycznego. Tego pokarmu nie zgromadzimy na zapas, a Bóg- jako dobry opiekun codziennie nam Siebie ofiaruje na ołtarzu. Po drugie, musimy mieć na uwadze, że dopiero przez posługę Kościoła dostępujemy możliwości przyjmowania Ciała i Krwi Pańskiego. Na koniec zachętą do przeżywania tradycyjnej oktawy i codziennej relacji eucharystycznej niech będą słowa Pana Jezusa: „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata” (J 6, 51)

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz szukane słowa, a następnie wciśnij ENter