Aktualności 2016- 2018

Rok Pański 2018

2018 KALWARIA PACŁAWSKA – PIESZA PIELGRZYMKA

12 sierpnia br z naszej parafii wyruszyła II Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Najmłodszym uczestnikiem był Ksawery Pietruszka z Nakła (7 lat ). Wszyscy dzielnie pielgrzymowali, choć nie obyło się bez kilku zabawnych sytuacji – zalanie kawą stuły ks. wikarego, czy wodne harce nad rzeką Wiar. Wszystko to dzięki Bożej łasce i zaangażowaniu wielu osób m.in. Pani Danusi Muzykarz ze świetlicy wiejskiej. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w to dzieło składam serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Zachęcam do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. KLIKNIJ TUTAJ

2018 MALOWANIE OGRODZENIA

W miniony poniedziałek tj. 9 lipca w naszej parafii rozpoczęły się prace konserwacyjne przy ogrodzeniu kościoła i plebanii. Nasi parafianie aktywnie uczestniczyli w przebiegu tych prac, czego wyrazem jest skromna ale sympatyczna galeria z ich przebiegu. Wszystkim, którzy włączyli się w malowanie ogrodzenia składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie zapraszamy kolejnych parafian do włączenia się w to wspólne dzieło. GALERIA

2018 PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO KALWARII PACŁAWSKIEJ

Wzorem roku ubiegłego zorganizowana została pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej. 23 czerwca pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego i ks. Stanisława Czenczka modliliśmy się o trzeźwość naszego narodu, oraz o wyzwolenie z wszelkich uzależnień. W pielgrzymce uczestniczyło 53 osoby. Galeria z tego wydarzenia: KLIKNIJ TUTAJ

2018 MINISTRANT ROKU

W dniu 16 czerwca nasz parafianin Jakub Baran został uhonorowany tytułem Ministranta Roku 2018. Tytuł ten otrzymują ministranci, za wyjątkowe zaangażowanie w działalność parafialną. Statuetka i dyplom zostały wręczone w Katedrze Przemyskiej podczas uroczystości kończących rok pracy Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Przemyskiej. Galeria


2018 UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 31 maja obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim parafianom za aktywne włączenie się w przygotowanie procesji, zwłaszcza za przygotowanie pięknych ołtarzy. W galerii umieszczone zostały zdjęcia z tej uroczystości oraz z oktawy. Zachęcamy do obejrzenia.  Kliknij TUTAJ

2018 W DROGĘ Z NAMI WYRUSZ PANIE

W sierpniu z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka na Wielki Odpust Kalwaryjski do Kalwarii Pacławskiej. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Z dniem 20 maja ruszają zapisy na tę pielgrzymkę. Chcemy wiedzieć ile miejsc noclegowych potrzeba zarezerwować. Udział w pielgrzymce mogą wziąć  także osoby niepełnoletnie po wcześniejszej zgodzie rodziców. Zapisy do końca maja.

2018 SUKCES ZUZANNY SYDOR

W wtorek 15 maja 2018 r. nasza parafianka Zuzanna Sydor uczestniczyła w Diecezjalnym Finale Konkursu Biblijnego. Na 128 uczestników finału Zuzia zajęła 17 lokatę. Zuzannie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do obejrzenia GALERII.

2018 ODPUST PARAFIALNY W NAKLE

W niedzielę 13 maja w Nakle obchodziliśmy doroczną uroczystość odpustową Wniebowstąpienia Pańskiego. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Stanisław Kaszowski z Rożubowic. Zachęcamy do obejrzenia GALERII.

2018 I KOMUNIA ŚWIĘTA W LESZNIE

13 maja 2018 r w naszej parafii miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa Przyjęło do swego serca siedmioro dzieci. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. KLIKNIJ TUTAJ

2018 DZIEŃ SKUPIENIA DLA DZIECI W NAKLE

W minioną sobotę tj. 17 marca 2018 r. w Nakle odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla dzieci. Był to czas poznawania Pana Boga, radosnego przeżywania swojej wiary poprzez śpiewy z pokazywaniem, ale także czas modlitewnej zadumy podczas Drogi Krzyżowej. W organizację tego wydarzenia włączyła się naklańska Oaza Młodzieżowa, za co składam im serdeczne podziękowanie.
                                                        ks. Piotr Gosztyla
Foto relacja KLIKNIJ TUTAJ

2018 REKOLEKCJE SZKOLNE W LESZNIE

 W dniach 15-16 marca  odbyły się rekolekcje szkolne pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodniczył ks. Grzegorz Urban wikariusz z Haczowa. Galerię z tego wydarzenia można obejrzeć klikając TUTAJ

2018 I MIEJSCE W KONKURSIE BIBLIJNYM

   Dnia 6 marca br.  Oliwia Hirny i Zuzanna Sydor wzięły udział w etapie dekanalnym Konkursu Biblijnego dla Szkół Podstawowych „Duch Święty napełnia nas swoją mądrością i łaską”.
     Miło na poinformować, że Zuzanna zajęła pierwsze miejsce deklasując rywali. Zdobyła 38 na 42 możliwe punkty, a tym samym dostała się do etapu diecezjalnego. Oliwiii Hirny zabrakło jedynie 1 punktu, aby zająć trzecie miejsce. Jesteśmy z nich dumni i życzymy  dalszych sukcesów.

2018 KOLEJNE SUKCESY MINISTRANTÓW

 17 lutego br. w Medyce ministranci z Leszna wzięli udział w IX Archidiecezjalnym Halowym Turnieju piłki nożnej. Nasza parafia reprezentowała dekanat Przemyśl III. W skład drużyny wchodzili: Hubert Grodecki, Eryk Kiełbasa, Adrian Kiełbasa, Alan Zimoń oraz Jakub Kazimierz. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli II miejsce na etapie archiprezbiteralnym, co jest ogromnym sukcesem. Jesteśmy z nich dumni i życzymy dalszych sukcesów.

2018 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 Wielkimi krokami zbliżamy się do naszych wielkopostnych ćwiczeń duchowych – rekolekcji. Jak co roku rozpoczniemy je w Środę Popielcową. Tegorocznym rozważaniom przewodził będzie ks. Mariusz Ryba – proboszcz z Medyki. Rekolekcje przyjmą nieco inną formę jak do tej pory. Zachęcamy parafian do licznego udziału. Z planem nauk rekolekcyjnych można zapoznać się KLIKAJĄC TUTAJ.


Rok Pański 2017


2017 „A ŚWIATŁOŚĆ W CIEMNOŚCI ŚWIECI” – JASEŁKA 2017

27 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Dzieci wykazały się niezwykle wielkim kunsztem aktorskim. Scenografia została przygotowana przez p. Danutę Muzykarz i towarzyszącą jej ekipę. Całości doglądali i reżyserską pieczę trzymali p. Monika Małek oraz ks. Piotr Gosztyła. Zachęcamy do obejrzenia galerii. Kliknij tutaj. 

2017 SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM!

Jak co roku naszą szkołę nawiedził św. Mikołaj. Pierwsze prezenty powędrowały do dzieci z oddziału przedszkolnego. Biskup Mikołaj odwiedził także klasę III zachęcając uczniów by dobrze przygotowali się do I komunii św. Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię.

2017 SUKCES MINISTRANTÓW!

2 grudnia 2017 r. ministranci naszej parafii brali udział w dekanalnym etapie IX Archidiecezjalnego Turnieju Halowego w piłkę nożną. Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce w grupie starszych i III miejsce w grupie młodszych ministrantów. Z serca im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zwłaszcza na etapie Archiprezbiteralnym. Zachęcam do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Kliknij Tutaj

2017 REKOLEKCJE ADWENTOWE

„Przez Maryję do Jezusa”. Rozpoczęliśmy dziewięciodniową nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Wielkimi krokami zbliża się także nasza  doroczna Uroczystość Odpustowa. W tym roku wydarzenie to poprzedzą ćwiczenia duchowe (od 5 grudnia), które poprowadzi o. Stefan Skórnóg. Nauki prowadzone będą zarówno w Lesznie jak i w Nakle. Już teraz zachęcamy parafian do wzięcia licznego udziału. Więcej szczegółów podanych zostanie w zakładce ogłoszenia. 

2017 WIZYTACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 30 października br. odwiedził naszą szkołę Ks. Biskup Stanisław Jamrozek.  Już od 7: 30 uczniowie  zebrani  czekali cierpliwie, aby powitać niecodziennego gościa piosenką „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Dostojnego gościa powitała pani Dyrektor Małgorzata Twardowska. Kolejnym punktem uroczystości była pantomima pt. „Błogosławieni miłosierni…”. Spotkanie nie mogłoby odbyć się  bez miłej i serdecznej rozmowy Ks. Biskupa z uczniami naszej szkoły. Na zakończenie wizyty udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami oraz na słodki poczęstunek. Galeria z tego wydarzenia KLIKNIJ TUTAJ

2017 WIZYTACJA KANONICZNA

W dniu 28 października w naszej parafii miała miejsce wizytacja biskupia J. E. ks. bpa Stanisława Jamrozka. Uroczystości rozpoczęły się przywitaniem ks. biskupa w Kościele parafialnym w Lesznie. O godz. 9:00 ks. biskup odprawił Mszę św. w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty. Po południu w kościele dojazdowym w Nakle ks. biskup udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zachęcam do obejrzenia skromnej galerii z tego pięknego wydarzenia. KLIKNIJ TUTAJ


Już w najbliższą środę rozpocznie się triduum dla kandydatów do bierzmowania. W tym czasie młodzież naszej parafii szczególniej będzie uczestniczyła w nabożeństwach w kościele dojazdowym w Nakle. Zachęcamy także rodziców, aby towarzyszyli swoim dzieciom w tych duchowych ćwiczeniach.

2017 „RÓŻANIEC DO GRANIC”- FOTOGALERIA

Za nami dzięki Bożej pomocy i zaangażowaniu wielu parafian odchody narodowej modlitwy różańcowej pod nazwą „Różaniec do granic. Opinie naszych gości są bardzo pozytywne. Ciągle otrzymujemy podziękowania zarówno telefoniczne jak i sms-owe. Nie było by tego wszystkiego gdyby nie wy – drodzy parafianie. Z serca wszystkim dziękujemy za wasze serce, dobre rady i za poświęcony czas oraz pracę. W Galerii umieszczone są zdjęcia z tego pięknego wydarzenia. Galeria ta będzie jeszcze aktualizowana w miarę spływania nowych zdjęć. Aby obejrzeć zdjęcia KLIKNIJ TUTAJ

2017 PRZYGOTOWANIA DO „RÓŻAŃCA DO GRANIC”


W galerii pojawiły się nowe zdjęcia z przygotowań do „Różańca do granic”. Wszystkich, którzy mają jeszcze jakieś inne fotografie z przygotowań proszę o kontakt.

2017 AKTUALIZACJA ZAKŁADKI OGŁOSZENIA.

Pojawiła się aktualizacja zakładki ogłoszenia z podziałem dla LESZNA i NAKŁA. Bardzo proszę o ewentualne zgłaszanie wykrytych błędów, albo też braków w ogłoszeniach parafialnych. Mam nadzieję, że ta zakładka będzie często odwiedzana. Proszę o wysyłanie ewentualnych sugestii, co do wyglądu lub przejrzystości ogłoszeń na adres e-mail: lesznoparafia@gmail.com lub też zgłaszanie osobiste. ks. Piotr

2017 CAŁODZIENNE ADORACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Decyzją Metropolity Przemyskiego, ks. abpa Adama Szala, od 28 listopada 2016 r. w kolejnych parafiach naszej Archidiecezji trwają całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu. Ich główną intencją  jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Także w naszej parafii odbędzie się taka adoracja już w najbliższy wtorek tj. 4 października 2017 r. W zakładce ogłoszenia podany jest porządek adoracji. Bardzo prosimy by się z nim zapoznać i choć na krótką chwilę nawiedzić Pana Jezusa, który będzie na nas czekał. Pamiętajmy, że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest stracony.

2017 KOLEJNE ETAPY PRAC PRZY KOŚCIELE

Z radością informujemy że w naszym kościele parafialnym rozpoczął się kolejny etap prac. W środę 20 września wmontowano pierwsze nowe okna. Okna zostały wykonane na zamówienie. Oszklone są potrójną szybą. W galerii znajdziecie kilka fotografii z prowadzonych prac. Remont Ciąg Dalszy  . Informujemy ponadto, że nabożeństwa w dni powszednie odbywają się w tymczasowej kaplicy, w dawnej salce katechetycznej, natomiast w niedzielę w Szkole Podstawowej.

2017 REMONT KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO ROZPOCZĘTY

Rozpoczęliśmy z Bożą pomocą remont naszej parafialnej świątyni. Prace z pewnością potrwają sporo czasu. Mamy nadzieję, że przy zaangażowaniu ekipy i parafian uda się wszystko wykonać. Poniżej zamieszczamy link do galerii, gdzie można obejrzeć postęp prac.
Remont Galeria

2017 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 będzie miało miejsce w dniu 4 września br. o godz. 9:00. Zgromadzimy się w naszej świątyni parafialnej, aby razem z Panem Jezusem rozpocząć nowy rok edukacji i katechizacji. Przed Eucharystią będzie jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

2017 RÓŻANIEC DO GRANIC


W dniu 7 października w naszej ojczyźnie i parafii będzie miała miejsce akcja modlitewna pod nazwą „Różaniec do granic”. Szczegółowe informacje znajdują  się na stronach internetowych:
  1.  Różaniec do granic
  2. Archidiecezja Przemyska

2017 NA PIELGRZYMIM SZLAKU

W dniu 12 sierpnia br. z naszej parafii wyruszyła Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. W pielgrzymowaniu uczestniczyło 35 osób wraz z ks. Piotrem. Pątnicy pokonali 21 km w skwarze dnia. Podczas drogi towarzyszył nam Pan Jerzy Muzykarz, którego samochód był tzw. „karetką”. O nasze żołądki zadbała Pani Danusia Muzykarz, przygotowując wspaniałą kawę i drożdżówki.  Parafianie z Leszna i Nakła uczestniczyli we wszystkich celebracjach Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego.
Fotogaleria z tego pięknego wydarzenia znajduje się TUTAJ

2017 DROGA KRZYŻOWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

W dniu 24 czerwca nasza wspólnota parafialna brała udział w pielgrzymce do Kalwarii Pacławskiej. Podczas pielgrzymki uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, podczas której modliliśmy się o trzeźwość naszych rodzin i polskiego narodu. Pielgrzymkę zakończyła uroczysta msza św. pod przewodnictwem J.E. Bpa Stanisława Jamrozka.
Galeria znajduje się TUTAJ

2017 MINISTRANT ROKU I CEREMONIARZ AP


W dniu 17 czerwca br. nasz parafianin Michał Binko z Nakła został pobłogosławiony przez J. E. Abpa seniora Józefa Michalika i pełni zaszczytną funkcję ceremoniarza w naszej parafii. Z kolei Jakub Kazimierz został ministrantem roku. Chłopakom z serca gratulujemy i życzymy bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Zachęcamy do obejrzenia galerii. Kliknij tutaj

2017 REKOLEKCJE PRZED BIERZMOWANIEM

Nowość w galerii fotorelacja z rekolekcji przed bierzmowaniem. Rekolekcje miały za zadanie pogłębić relacje z Panem Bogiem, ale także i z rówieśnikami. Nie zabrakło zatem wspólnej modlitwy ale i rekreacji. Przejdź do Galerii

2017 REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY

Już w najbliższy piątek tj. 9 czerwca nasza młodzież klas 2 i 3 gimnazjum uda się na rekolekcje przed sakramentem bierzmowania. To modlitewne spotkanie będzie miało miejsce w Wybrzeżu Dubieckim w ośrodku rekolekcyjnym KSM Archidiecezji Przemyskiej. Otoczmy naszych kandydatów do bierzmowania naszą modlitewną pamięcią.

2017 PODZIĘKOWANIE

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej Uroczystości Odpustowej w Nakle składamy serdeczne podziękowanie, za trud i zaangażowanie. Dziękujemy czytającym Słowo Boże, scholi za piękną oprawę muzyczną, sprzątającym naszą świątynię za piękne dekoracje i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości. Niech Pan Bóg wszystkim sowicie wynagrodzi.

2017 UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W NAKLE

W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i doroczny odpust w kościele dojazdowym w Nakle. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ

2017 BIAŁY TYDZIEŃ

W tradycji katolickiej po uroczystości Pierwszej Komunii świętej przez okres jednego tygodnia odbywa się tzw. Biały tydzień. Jest to czas szczególnego dziękczynienia za dar Chrystusa, którego dzieci przyjęły do swoich serc. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci komunijne oraz ich bliskich na radosne przedłużenie tej pięknej uroczystości.

 Już jutro dzieci klasy III Szkoły Podstawowej w Lesznie przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Uroczystość I Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym. Otaczamy nasze dzieci modlitewną pamięcią, i życzymy im, aby Pan Jezus, którego w dniu jutrzejszym przyjmą był obecny w ich życiu nie tylko w dniu I Komunii Świętej, ale każdego dnia.


2017 NOWI MINISTRANCI W NAKLE

Czytaj więcej.

MISTERIUM WIELKOPOSTNE


W Niedzielę Palmową w naszej świetlicy wiejskiej w Lesznie odbyło się misterium pasyjne pd. tyt. „Czy to jest Mesjasz?”. Spektakl zgromadził bardzo licznie naszą wspólnotę parafialną. W najbliższym czasie do obejrzenia będzie także film z tej uroczystości. Poniżej zamieszczamy link do galerii.
                                     MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

2017 KONIEC WIELKIEGO POSTU


Dobiega końca tegoroczny Wielki Post. Za nami 40 dni duchowych zmagań z naszymi słabościami i grzechami. Przed nami Święte Triduum Paschalne. Wykorzystajmy dobrze te ostatnie dni na godne przygotowanie swojego serca do tych wielkich wydarzeń.

2017 „Czy to jest Mesjasz?” – Misterium Męki Pańskiej


Aktorzy wraz z ks. Piotrem serdecznie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej pd. tyt. „Czy to jest Mesjasz?”. Spektakl odbędzie się w Niedzielę Palmową w świetlicy wiejskiej w Lesznie. Rozpoczęcie odśpiewaniem Gorzkich Żali o godz. 15:30. Serdecznie zapraszamy.

2017 ZMIANA GODZIN NABOŻEŃSTW


Ze względu na zmianę czasu oraz dłuższy dzień, zmianie ulegają godziny nabożeństw w naszych świątyniach. więcej informacji znajduje się w zakładce NABOŻEŃSTWA.

2017 III MIEJSCE MINISTRANTÓW Z LESZNA

                        Czytaj więcej

2017 REKOLEKCJE SZKOLE W LESZNIE

Wspólnota szkolna z Leszna przeżywała w dniach 13-14 marca swoje rekolekcje. Przewodnikiem na drodze ku Panu Bogu w tym czasie był ks. Bartłomiej Dziepak wikariusz z parafii Laszki. Ujął dzieci ciekawymi przykładami, które w bardzo przystępny sposób pomagały w zrozumieniu treści katechez. Hitem tegorocznych rekolekcji była piosenka Shaba balua i Jesteś Królem.

2017 REKOLEKCJE DLA DZIECI W LESZNIE

W dniach 13-14 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły w Lesznie. Poprowadzi je ks. Bartłomiej Dziepak wikariusz z Laszek. Uczniowie nie będą mieli w tym czasie zajęć dydaktycznych.

2017 NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Droga krzyżowa w Wielkim Poście w najbliższy piątek odbędzie się w następujących godzinach: Nakło – czwartek godz. 16:30, zaś w kościele parafialnym w piątek także o godz. 16:30. Nabożeństwa Gorzkich Żali odbędą się w niedzielę w Nakle o godz. 14:00, zaś w Lesznie o godz. 15:00.

2017 REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

   W imię Boże rozpoczęliśmy wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne. Rozważania prowadzi ojciec Marek Śleziak – Karmelita z Przemyśla.
                                     
          

2017 PRZYJĘCIE NOWYCH MINISTRANTÓW I DZIEWCZĘCEJ SŁUŻBY MARYJNEJ


W dniu 7 lutego parafialna grupa ministrancka powiększyła się o 5 nowych ministrantów, a także o 5 dziewcząt Dziewczęcej Służby Maryjnej. Mieszkańcy Nakła bardzo licznie uczestniczyli w nabożeństwie podczas którego miało miejsce ślubowanie nowych ministrantów i dziewcząt. Nowym adeptom Liturgicznej Służby Ołtarza życzymy obfitych łask Bożych.

2017 ROZDANIE MODLITEWNIKÓW DLA DZIECI Z KLASY III

W piątek 10 lutego dzieci klasy III przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej otrzymały książeczki. W mszy św. licznie uczestniczyli rodzice i bliscy dzieci. W okolicznościowej homilii ks. Piotr zachęcał dzieci, aby modliły się przy pomocy tego modlitewnika, ale także by nie zapominały o modlitwie, która wypływa prosto z ich serca. Podkreślił, że czas na modlitwę mamy zawsze, problem jednak w tym, że nie zawsze dobrze nim gospodarujemy. Pamiętamy o klasie III w naszych modlitwach i życzymy im dobrego przygotowania do Komunii św.

2017 KS. BP STANISŁAW JAMROZEK W NASZEJ PARAFII

W niedzielę 15 stycznia w naszej parafialnej wspólnocie gościł J. E. ks. bp Stanisław Jamrozek. Okazją do tej wizyty był sakrament chrztu św. którego ksiądz biskup udzielił dwójce naszych najmłodszych parafian. Ks. Biskup tuż po swojej sakrze biskupiej zobowiązał się, iż będzie chrzcił 5 i każde kolejne dziecko. Dodać trzeba, że sam ks. biskup pochodzi z licznej rodziny, był bowiem najmłodszym z 12 rodzeństwa. Rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy obfitości łask Bożych.

Rok Pański 2016

...
Nowsza Starsza